Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Rak trzustki

Rak trzustki

Rak trzustki rozpoczyna się w tkance trzustki –  duży narząd, który leży poziomo z tyłu w dolnej części żołądka. Rak trzustki występuje najczęściej u mężczyzn w wieku 35 i 70, jest czwartym najczęstszym powodem zgonów nowotworowych (za rakiem płuc, rakiem  jelita grubego i rakiem  piersi).Rak trzustki to najczęściej  gruczolakorak i zwykle wynika z trzustkowych komórek kanałowych, które tworzą główną część trzustki.

Przyczyna raka trzustki


guzy trzustki są spowodowane uszkodzeniem genów, ale nie wiadomo dokładnie, dlaczego tak się dzieje. Dowody wskazują, że przyczyny są  związane z narażeniem na działanie czynników rakotwórczych, takich jak: papierosy, żywność bogata w tłuszcze i białko, dodatki do żywności. Możliwe czynniki predysponujące to przewlekłe zapalenie trzustki, cukrzyca i przewlekłe nadużywanie alkoholu.

Istnieją pewne dowody, że ludzie, którzy nie jedzą dużo świeżych warzyw i owoców są bardziej zagrożeni , nadwaga może spowodować niewielki wzrost ryzyka. Niektóre chemikalia przemysłowe o nazwie rozpuszczalników chlorowanych węglowodorów mają wpływ , choć raczej nie są głównym czynnikiem. Inne chemikalia oraz ekspozycje, które zostały powiązane z zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka trzustki, w niektórych badaniach to pestycydy, promieniowanie, nikl, chrom i żelazo.

Średni wiek zachorowania na raka trzustki wynosi od 70 do 80 ale u nałogowych palaczy i alkoholików występuje  średnio od 7 do 10 lat wcześniej niżu  reszty populacji.

Oznaki i objawy raka trzustki


najczęściej to utrata masy ciała, bóle brzucha lub bóle pleców, żółtaczka i biegunka. 

Inne, bardziej ogólne objawy  to, gorączka, zmiany skórne, depresja, lęk i przeczucie zbliżającej się śmierci. Wodobrzusze (retencja płynów w jamie brzusznej) może być objawem guza trzustki.

Diagnoza


jest bardzo trudny do zdiagnozowania jest tak głęboko w ciele i objawy zależą od dokładnej lokalizacji guza w trzustce i które komórki lub funkcje trzustki zostały dotknięte przez raka.Niestety objawy tego nowotworu mogą być dość niejasne i niespecyficzne i mogą być spowodowane przez wiele innych schorzeń bardziej popularnych i mniej poważnych.

Rak trzustki zazwyczaj rozprzestrzenia się szybko i rzadko jest wykrywany we wczesnym stadium rozwoju, co jest główną  przyczyną zgonów nowotworowych. Specjaliści uważają, że każdy powyżej 50 roku życia, przy  rozwijającej  się cukrzycy i  niewyjaśnionym spadeku masy ciała powinnien być badany na inne choroby trzustki.Żółtaczka i bezboleśnie rozdęty pęcherzyk żółciowy to silne wskazanie na raka trzustki, to charakterystyczne odróżnienie od kamieni żółciowych 

Leczenie


Leczenie raka trzustki zależy od stopnia zaawansowania i lokalizacji raka, jak również od wieku, zdrowia ogólnego i osobistych preferencji. Pierwszym celem leczenia jest wyeliminowanie raka, jeśli to możliwe. . Ten nowotwór jest stosunkowo odporny na leczenie i tylko potencjalnie skutecznym  leczeniem  jest zabieg chirurgiczny.Radioterapia w przypadku raka trzustki może łagodzić ból, ale nie wpływa na przeżycie pacjentów.

Gemcytabina został zatwierdzona przez amerykańską FDA w 1998 roku po badaniach klinicznych daje  poprawę jakości życia u pacjentów z zaawansowanym rakiem trzustki. Zarządzanie bólem i innymi objawami jest ważnym elementem w leczeniu zaawansowanego raka.

Rokowanie


Rak trzustki często ma złe rokowanie, nawet  ten wcześnie wykryty, jest to jeden z najgorszych nowotwo to guz o średnicy mniejszej niż 3 cm ,bez zaangażowania węzłów chłonnych 

Ze względu na trudności w diagnostyce, agresywny charakter raka trzustki i ograniczenie dostępnych zabiegów systemowych pięcioletnie przeżycie pacjentów z gruczolakiem trzustki to tylko 5 %.

 W przypadku raka, który nie może zostać całkowicie usunięty operacyjnie lub raka, który rozprzestrzenił się poza trzustkę, nie ma lekarstwa , a średni czas przeżycia jest zwykle mniej niż 1 rok.

Ostatnie badania  nad mechanizmami komunikacji komórek pokazały to co Tradycyjna chińska medycyna podaje od  5000 lat (inne są określenia stosowane przez medycynę zachodnią inne przez wschodnią, a chodzi o to samo ) to sygnały energia kontrolują biologię.

Pola elektromagnetyczne mają wpływ na syntezę Dna.Energia ze środowiska może aktywować wszystkie funkcje komórki,syntezę DNA,syntezę RNA i syntezę białek.

Na bazie  tej wiedzy powstała nowa nanotechnologia medyczna , nanoplastry Lifewave ,które stosujemy w profilaktyce,wspomaganiu właściwego leczenia w ostrych stanach i w okresach po.

Wygrywają Ci,którzy posiadają ,wiedzę -bazę do przekonania i determinacji.

Z różnych powodów limitujemy sobie szanse ,ale głównym powodem  jest lęk,najgorszy doradca ,w każdej dziedzinie życia jesteśmy przegrani jeśli pozwolimy mu zapanować nad nami.

Bardzo wskazane w profilaktyce i wspomagająco są nanoplastry Lifewave zwłaszcza Karnozyna i Glutation

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych wpisach na blogu zostaw meila

Imię:
Adres email:
Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • Ping.fm
 • Pinger
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

Nanoplastry,Redukcja apetytu,spokojny sen,więcej energii,karnozyna,glutation,stres,energia,choroby,sen,lifewave, choroba Alzheimera,cukrzyca,cchoroby neurologiczne

One Response to “Rak trzustki”

 1. Dobry szablon bloga. Zauważyłem parę zjedzonych przecinków, jednak nic czym należałoby się przejmować.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie, w szczególności jeśli interesujesz się zdrowiem i urodą

Leave a Reply

Flickr Stream

kiedy stosowac