Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Rak pecherza moczowego

Rak pecherza moczowego

Rak pęcherza moczowego jest to rodzaj raka, który występuje w pęcherzu ( balon w okolicach miednicy, który przechowuje mocz). Jest czwartym najczęstszym rodzajem nowotworu u mężczyzn i ósmym najbardziej rozpowszechnionym typem u kobiet. Nowotwory mogą rozwijać się na powierzchni ściany pęcherza lub w cięższych przypadkach, w ścianie i  podstawowych mięśni. 

Rak w pęcherzu zwykle dotyka ludzi starszych, chociaż może wystąpić w każdym wieku. Nowotwory pęcherza są od 2 do 3 razy częściej u mężczyzn.

Przyczyny raka pecherza moczowego

Palenie tytoniu, płeć, dieta mogą wpływać na ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego. Rak pęcherza moczowego jest również związany z przemysłowym ekspozycją  farb, benzedine, azotanów, rozpuszczalniki, pyłu ze skóry,  produktów spalania, gumy i tekstyliów. Okres między narażeniem na czynniki rakotwórcze i rozwojem objawów wynosi około 18 lat.

Nie ma obecnie wystarczających dowodów na to, że dieta odgrywa rolę w rozwoju choroby, ale dieta bogata w owoce i warzywa oraz niską zawartość tłuszczu może pomóc zmniejszyć ryzyko. Zakażenia dróg moczowych, nerek i pęcherza moczowego kamienie, i inne przyczyny przewlekłego podrażnienia pęcherza były związane z rakiem pęcherza moczowego (zwłaszcza rak płaskonabłonkowy pęcherza moczowego), ale nie muszą go powodować .

Objawy raka pecherza moczowego

We wczesnych przypadkach około 25% chorych nie występują żadne objawy. Często pierwszym objawem guzów pęcherza moczowego jest krew w moczu, ból po oddawaniu moczu, częste oddawanie moczu .Jednak te objawy nie są charakterystyczne dla tego nowotworu, a także mogą być spowodowane przez nienowotworowe warunki, w tym infekcja, prostata i zapalenie pęcherza.

Rodzaje raka pecherza moczowego

Nowotwory są podzielone na choroby powierzchowne i inwazyjne.Powierzchowny rak jest ograniczony do najskrytszych okładzin z pęcherza moczowego. Inwazyjny rak przynajmniej przenika do mięśni warstwy ściany pęcherza moczowego. Mniej niż 5% tych nowotworów  to rak płaskonabłonkowy, jednak na całym świecie jest to najczęstsza postać, co stanowi 75 proc raka pęcherza moczowego u słabo rozwiniętych narodów. Urothelial carcinoma (rak przejściowy) jest zdecydowanie najbardziej popularnym typem .

Diagnostyka raka pecherza moczowego

Rak w pęcherzu jest zazwyczaj uleczalny, jeśli jest zdiagnozowany, gdy rak jest wciąż w pęcherzu, a do 80% guzów rozpoznaje się na tym wczesnym etapie. Biopsja jest zwykle wykonywana podczas cystoskopii.TK i USG, badania moczu i arteriografia mogą być również wykonane.

Leczenie raka pecherza moczowego

Zabiegi obejmują chirurgię, promieniowanie, chemioterapię i terapię biologiczną. Powierzchowne nowotwory pęcherza moczowego są usuwane chirurgicznie z chemioterapia dodane do systemu uzdatniania, aby zapobiec nawrotom. Radykalne wycięcie pęcherza i dróg moczowych dywersja (zewnętrzny worek) jest zwykle podejmowane przy inwazyjnego raka.

Alternatywne metody terapii raka, takie  jak nanoplastry dla wzmocnienia układu odpornościowego ,oczyszczenia organizmu, ,regeneracji.

Redukcja ryzyka

Rzucenie palenia może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka pęcherza i jeśli zdiagnozowano powierzchownego raka pęcherza moczowego, Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory .Rak pęcherza ma częstość nawrotów o 50% -80%, dlatego lekarze zalecają cystoskopie badanie co trzy miesiące przez pierwsze dwa lata po leczeniu. 

Przezycia

Rokowanie zależy od stopnia zaawansowania raka, czy to jest powierzchowne lub naciekającego raka pęcherza moczowego i czy rozprzestrzenił się do innych miejsc w organizmie. Powierzchowny rak pęcherza moczowego ma dobre rokowanie, z 5-letnie przeżycia w 82-100 proc. Jeśli guz urósł do ściany pęcherza, ale nie rozprzestrzenił się do innych narządów, leczenie zazwyczaj polega na chirurgicznym usunięciu guza lub łączenie, chemioterapii i radioterapii, z pięcioletnim przeżyciem o 60% do 75%. 

Zapoznaj się z nanoplastrami Lifewave ,aby dowiedzieć się w jaki sposób przełomowa nanotechnologia medyczna  może pomóc Ci zwiększyć energię,zredukować ból lub przyspieszyć procesy samoleczenia

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych wpisach na blogu zostaw meila

Imię:
Adres email:

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • Ping.fm
 • Pinger
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

Nanoplastry,Redukcja apetytu,spokojny sen,więcej energii,karnozyna,glutation,stres,energia,choroby,sen,lifewave, choroba Alzheimera,cukrzyca,cchoroby neurologiczne

One Response to “Rak pecherza moczowego”

 1. Witaj, cieszę się iż tu wpadłem. Dobrze że dużo
  stron zajmuje się medycyną. Wykorzystując okazję
  zapraszam do obejrzenia mojej strony. Z wyrazami szacunku!

  |Świetny wpis. złapałem parę błędów składniowych, jednak nic
  czym trzeba się przejmować. Pozdrawiam i Zachęcam do rewizyty, szczególnie jeżeli
  interesujesz się zdrowiem i urodą

Leave a Reply

Flickr Stream

kiedy stosowac