Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Rak krtani

Rak krtani palacza 

Rak krtani jest to rak , rury w przedniej części szyi między przełykiem i tchawica (skrzynka głosowa). 
krtań pomaga w oddychaniu, mówieniu, a nawet połykaniu.

Najczęstszą postacią raka krtani jest rak płaskonabłonkowy, rzadka forma która stanowi 5% i obejmuje;. Gruczolakoraka  i mięsaka 
rak krtani najczęściej zaczyna się od strun głosowych, jest najczęściej u mężczyzn w proporcji 10:1 nad kobietami, Afroamerykanie i ludzie powyżej 65 lat.

Czynniki ryzyka:

Rozwój raka krtani jest silnie związany z paleniem tytoniu i nadużywaniem   alkoholu. Im bardziej osoba pali, tym większe ryzyko zachorowania na raka krtani. Jest to nietypowe by zachorować nie paląc i nie pijąc alkoholu .

Czasami jednak ludzie, którzy wdychają takie rzeczy, jak cząstki azbestu, pył drzewny, farby lub opary chemiczne  przemysłowe w długim okresie czasu .

Inne czynniki ryzyka raka krtani obejmują niektóre wirusy, np. wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)Objawy raka krtani 

Objawy raka krtani to nienormalne dźwięki oddechowe,  uporczywy kaszel, trudności w połykaniu, obrzęk lub grudki na szyj, odkrztuszanie krwi, stały ból gardła, i chrypka w głosie, która nie ustępuje w ciągu jednego do dwóch tygodni. Nieoczekiwany spadek masy ciała lub długotrwały ból ucha może też być oznaką choroby.

Diagnoza:

Osoba, z tymi  objawami  powinny przejść laryngoskopiię, która jest w procedurze,  laryngolog zbada wnętrze gardła z specjalnym urządzeniu zwanym endoskop.

W niektórych przypadkach laryngolog może wykonać biopsję gdzie mały fragment tkanki wycięty z krtani jest poddany badaniu.Gdy rak krtani zostanie rozpoznany,trzeba ustalić czy nowotwór rozprzestrzenił się, a jeśli tak to do jakiego stopnia.  

Najważniejszy  jest stopień zaangażowania krtani.   Funkcjonalny deficyt często pociąga za sobą głębokie zaangażowanie mięśni i zapowiada ewentualne rozprzestrzenianie się nowotworu poza granicami krtani.

Rak płaskonabłonkowy ma tendencję do przerzutów przez rozprzestrzenianie limfatyczne w stosunkowo przewidywalnym wzorze w obrębie szyjki macicy sieci węzłów chłonnych.

Podczas wczesnych zmian wykazuje 10-30 procentowy wskaźnik przerzutów w chwili rozpoznania, zaawansowany może wiązać się z 50% przerzutów . 40% osób z przerzutami do węzłów chłonnych ,nie będzie miało powiększonych węzłów chłonnych.

Rozwój:

Następuje kiedy komórki, które tworzą tkankę krtani zaczynają się mnożyć i dzielić w niezwykłym tempie.  Komórki rosną także wyjątkowo duże, zazwyczaj tworząc masę o nazwie guz. Guz może wypierać i zakłóceń pracę innych narządów otaczających krtań i rozprzestrzeniać  się na inne części ciała.

Rak krtani może rozprzestrzeniać się zarówno poprzez bezpośrednie przedłużenie sąsiadujących struktur, przez przerzuty do regionalnych węzłów chłonnych szyi lub bardziej odlegle, przez krwiobieg. Najczęściej dotyka płuc.

Leczenie:

Leczenie raka krtani mogą zajmować się chirurdzy,onkolodzy i onkolodzy promieniowania.   

Dokładna metoda leczenia zależy od konkretnej sytuacji, ale często będą obejmować operację usunięcia  raka jeśli  to możliwe. Lokalne naświetlanie komórek nowotworowych może być wykonywana przed operacją w celu zmniejszenia wielkości guza lub po zabiegu w celu wyeliminowania jak najwięcej komórek nowotworowych, .Chemioterapia jest stosowana w niektórych przypadkach raka krtani.

Leczenie zależy od stopnia zaawansowania nowotworu. Dokładna metoda zależy od konkretnej sytuacji, ale często będą obejmować operację usunięcia .

Bólu  łagodzimy środkami przeciwbólowymi lub nanoplastrami  Icewave 

Etap 0: nieprawidłowe komórki znajdują się w błonie śluzowej krtani. Te nieprawidłowe komórki mogą zzmienić się w raka i rozprzestrzenić  się w pobliskim zdrowej tkanki. 

Etap I: nowotwór powstaje.

Etap II rak krtani zależy od tego gdzie rak znajduje się w krtani:  

Etap III i IV stadium raka leczy się zwykle całkowitą laryngektomią. To jest operacja usunięcia całej krtani. Czasami inne tkanki wokół krtani są również usuwane.  

stadium IVA : nowotwór rozprzestrzenił się w tkankach otaczających krtań, takich jak szyi, tarczycy, tchawicy lub przełyku, i może się rozprzestrzenić do jednego węzła chłonnego na tej samej stronie szyi jako oryginał guza,Struny głosowe nie mogą poruszać się normalnie.


Całkowita laryngektomia , która polega na usunięciu krtani, w tym strun głosowych.

Częściowe laryngektomii gdzie chirurg usuwa tkanki nowotworowe, pozostawiając jak najwięcej strun głosowych. 

Tracheotomia , gdzie do pomocy w oddychaniu, dziura wykonana jest w szyi poniżej krtani. To może być czasowo niezbędne po operacji, lub na stałe umieszczone w przypadku nowotworów krtani, które są zbyt duże. 

Chłonnego szyi , który polega na usunięciu węzłów chłonnych i część mięśni szyi do określenia rozprzestrzeniania się raka.

Rokowanie:

Rozpoznanie raka krtani nie zawsze oznacza chirurgiczne usunięcie całej krtani. W zależności od wielkości, lokalizacji i czasu wykrycia raka, jedna lub więcej z następujących podejść mogą być stosowane: radioterapia, chemioterapia, częściowe usunięcie krtani. W tych przypadkach, głos może być zachowany mimo że jego jakość nie może być normalna.

Jeśli zachowanie mowy jest niemożliwe, rehabilitacja mowy może obejmować przełyk mowy lub urządzenia protetyczne; techniki chirurgiczne zbudowania nowej krtani są wciąż w fazie eksperymentalnej. 

Nowotwory  z etapu O i etapu 1 są do wyleczenia w 75%-95% w zależności od miejsca.

Późne stadium raka, z  przerzutami mają bardzo słabą przeżywalność.

Ludzie, którzy mieli raka krtani zagrożeni są największym  ryzykiem nawrotu choroby, szczególnie w obrębie głowy i szyi, w ciągu pierwszych dwóch do trzech lat po zakończeniu leczenia.

Kontrolne w pierwszym roku potrzebne są co drugi miesiąc, a cztery razy do roku w drugim roku. 

Nie jesteśmy bezradni i nie możemy być bierni,najnowsze odkrycia pokazują mechanizmy komunikacji komórek.

To na fundamencie tej wiedzy powstały nanoplastry ,które dają nam wiele możliwości ochrony przed stresem oksydacyjnym. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi ochrony naszych organizmów przed  powstawaniem nowotworów.Przyszłością medycyny jest Glutation i Karnozyna .

Zapoznaj się z nanoplastrami Lifewave ,aby dowiedzieć się w jaki sposób przełomowa nanotechnologia medyczna  może pomóc Ci zwiększyć energię,zredukować ból lub przyspieszyć procesy samoleczenia

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych wpisach na blogu zostaw meila

Imię:
Adres email:

 

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • Ping.fm
 • Pinger
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

Nanoplastry,Redukcja apetytu,spokojny sen,więcej energii,karnozyna,glutation,stres,energia,choroby,sen,lifewave, choroba Alzheimera,cukrzyca,cchoroby neurologiczne

Leave a Reply

Flickr Stream

kiedy stosowac