Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Rak kosci

Rak kosci

Rak kości występuje rzadko i stanowi mniej niż 1% wszystkich nowych guzów.Nie wszystkie guzy kości są śmiertelne często  łagodne. Większość raków kości  jest wtórna i powstały w innym miejscu . Są one częstsze u mężczyzn, również  u dzieci i młodzieży. Najczęstszym typem pierwotnego raka jest kostniakomięsak. Ten typ nowotworu zwykle dotyka ludzi młodych. Może on dotknąć każdą kość, ale najczęściej atakuje  ramiona, nogi i miednicę . Inne, mniej popularne formy pierwotnego raka kości obejmują mięsaka Ewinga, złośliwy histiocytoma włóknista i chrzęstniakomięsak.

Przyczyny raka kosci


Przyczyny guzów pierwotnych kości nie są znane, jednak dorośli, którzy mają choroby PAGETS (choroba kości) mogą mieć zwiększone ryzyko.

Wtórny raka kosci


Wtórny nowotwor kości jest najczęstszym nowotworem kości. Jest to rak, który zaczyna się gdzieś indziej w organizmie i rozprzestrzenia się do kości.  Najczęściej nowotwory, które rozprzestrzeniają się do kości pochodzą z piersi, prostaty, płuc, nerek i tarczycy.

Miesak komorek siateczki kosci


guz nowotworowy w szpiku kostnym częściej występuje u mężczyzn

Bialaczka


Nowotwór krwi, który rozpoczyna się w szpiku kostnym

Objawy raka 


Objawy rozwijają się powoli i zależa od rodzaju, lokalizacji i wielkości guza.Na objawy raka kości składają się: bolesne kości i stawy, obrzęk kości i stawów, problemy z ruchem, podatność na złamania. Rzadsze objawy to: niewyjaśniona utrata wagi, zmęczenie, gorączka i pocenie się.

Pamiętaj ten naowtwór występuje rzadko,a objawy mogą być spowodowane inną chorobą.  

Przyczyny


Chociaż rak kości nie ma jasno określonych przyczyn, naukowcy zidentyfikowali kilka czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwoju tych nowotworów. Niewielka liczba nowotworów kości jest  wynikiem dziedziczności.

Diagnoza

raka kości może zaprezentować się w jednej z kości ciała, ale  jest diagnozowana najczęściej w długich kościach rąk i nóg.

Diagnostyka raka kości obejmuje szereg testów, w tym: rentgenowskie i skany kości, aby pokazać dokładną lokalizację i wielkość nowotworu (są one zawsze wykonywane przed biopsje), rezonans magnetyczny (MRI), skanuje podobnie do tomografii komputerowej, ale wykorzystuje magnetyzm zamiast promieni rentgenowskich do budowania trójwymiarowych zdjęcia naszego ciała.

Leczenie

Leczenie i rokowania zależą od wielu czynników, m.in. od rodzaju i zakresu raka, wieku pacjenta i ogólnego stanu zdrowia. Guzy mogą być traktowane  chirurgicznie  i radioterapią, chemioterapią lub kombinacja tych terapii.

Nanotechnologia medyczna to przyszłość w terapiach chorób przewlekłych.

W nowej technologii nanoplastrów wykorzystano wiedzę o mechanizmach komunikacji komórek,nanotechnologie i akupunkturę.

Działanie nanoplastrów polega na stymulacji punktów akupunktury dla pobudzenia potencjału organizmu.Efekty są zadziwiające

Podstawowe nowotwory kosci:


 zmiany nowotworowe, otaczające tkankę  kostną i pobliskie  węzły chłonne są usuwane chirurgicznie. W ciężkich przypadkach, chorej kończyny może być potrzebna  amputacja, ale jest to rzadkie. Leczenie może obejmować również radioterapie (rentgenowskie w celu ukierunkowania i zabicia komórek  nowotworowych) i chemioterapię leki przeciwnowotworowe). Mogą one być podane przed operacją, aby zmniejszyć raka lub później, aby zniszczyć wszystkie pozostałe komórki nowotworowe.

Wtorny rak kosci:


Leczenie zależy od leczenia pierwotnego guza, ale zwykle obejmuje chemioterapię, radioterapię lub leczenie hormonalne. Operacja może być potrzebna.

Rokowanie


Ogólnie szanse na wyleczenie i  rokowania) dla nowotworów kości poprawiły się znacząco od rozwoju nowoczesnej chemioterapii. Szanse na wyleczenie zależy od wielu czynników, jak bardzo  nowotwór się rozprzestrzenił, rodzaj nowotworu, wielkość guza, lokalizacja, ogólny stan zdrowia i innych czynników indywidualnych.

Jeśli guz jest bardzo mały i zlokalizowany, pięcioletnie przeżycie jest bliskie 90 procent. Jeśli rak zaczął się rozprzestrzeniać,  staje się trudniejsze. Pięć lat wskaźnik przeżycia wynosi jedynie około 60 procent.

Rak kosci u kotow i psow


rak kości u psów i kotów może być trudnym  zaburzeniem. Kostniakomięsak jest zdecydowanie najczęstszym nowotworem kości  psów, zwykle uderzając kości nóg większych ras. Chemioterapia znacząco wydłuża czas przeżycia zwierząt  w połączeniu z leczeniem chirurgicznym. 

Jesteś zainteresowany profilaktyką i terapiami wspomagającymi poznaj nanoplastry Lifewave (rewolucyjną terapię XXI wieku) zwłaszcza  Glutation, Karnozynę 


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych wpisach na blogu zostaw meila

Imię:
Adres email:
Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • Ping.fm
 • Pinger
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

Nanoplastry,Redukcja apetytu,spokojny sen,więcej energii,karnozyna,glutation,stres,energia,choroby,sen,lifewave, choroba Alzheimera,cukrzyca,cchoroby neurologiczne

Leave a Reply

Flickr Stream

kiedy stosowac